verified

Pozytywna opinia UDT

Aplikacjia 4devices posiada pozytywną rekomendację Urzędu Dozoru Technicznego.

Komfort i bezpieczeństwo użytkowników to nasz priorytet

Elektroniczna forma dziennika konserwacji urządzeń podlegających dozorowi technicznemu wciąż nie jest powszechna, mimo że prawo otworzyło taką możliwość już kilka lat temu.
Bywało to jeszcze niedawno powodem wątpliwości, jakie miewał inspektor, któremu w trakcie badania okazywano właśnie taki dziennik. Sytuacje takie są znane również niektórym użytkownikom 4devices. Dlatego wspólnie z zaprzyjaźnionym przedsiębiorcą, który naszego systemu używa od samego początku, postanowiliśmy raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości.

Opinia UDT

Krótka historia zaprzyjaźnionego przedsiębiorcy

Dobrze wiemy, jak niekomfortowa jest sytuacja, gdy inspektor poddaje coś krytyce lub kwestionuje. Zwłaszcza gdy robi to w obecności klienta i zwłaszcza wtedy, gdy nie ma racji...
Sytuacja bywa stresująca i napięta. Nierzadko narażone na szwank są kompetencje i profesjonalizm konserwatora. Nawet jeśli uda się obronić przed inspektorem swoje stanowisko, to on za chwilę i tak odjedzie, a konserwator zostaje z klientem i niesmakiem...

Na szczęście przynajmniej w kwestii elektronicznego dziennika konserwacji możemy oszczędzić sobie takich sytuacji.

Jeden z użytkowników 4devices, po tym, jak doświadczył podobnej sytuacji, dał nam o tym znać. Wspólnie postanowiliśmy, że złożymy do UDT pismo z prośbą o wydanie oficjalnego stanowiska dotyczącego dziennika prowadzonego w naszym systemie.
Do pisma dołączyliśmy kod QR, pod którym znajdował się rzeczywisty dziennik jednego z urządzeń oraz krótko opisaliśmy, jak działa system.

Zależało nam na uzyskaniu jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy elektroniczny dziennik konserwacji prowadzony w aplikacji 4devices spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego. Pozytywna odpowiedź oznaczałyby bowiem, że może on całkowicie zastąpić formę papierową.

Pismo złożył w porozumieniu z nami wspomniany przedsiębiorca, ponieważ to jego dziennik stanowił załącznik do pisma. Nie musieliśmy czekać długo na odpowiedź. Od tego czasu mamy pewność co do tego, że dziennik konserwacji w aplikacji 4devices musi być honorowany przez inspektorów.

Na dowód tego udostępniamy pismo z odpowiedzią UDT.

Odpowiedź UDT